Connect with us

Tech

Semalt Uzmanı Neden Video Pazarlama Kullanmalı Olanlar Açıklıyor

Published

on


Son on yılda dijital manzara önemli değişiklikler geçirdi. İnsanlar online içerik aramak için masaüstü bilgisayarlar ve dizüstü bilgisayarları kullanmaya başlamıyor. Bunun yerine, şimdi cep telefonlarını ve tabletlerini tercih ediyorlar.

Neyse ki, değişen manzara ayak uydurmak kolaydır. Bunu yapmanın en iyi yolu, video pazarlamacılığı, en yeni içerik biçimidir. Bu hızlı tempolu dünyada, video pazarlaması, kullanıcılara ihtiyaç duydukları değeri, alaka düzeyi ve esnekliği sağlayan çevrimiçi içerik türlerinden biridir.

Orada en çok talep gören pazarlama biçimlerinden biri olan video pazarlaması, zaten kullanmıyorsanız bir pazarlamacı olarak denemeniz gereken tek şey olarak öne çıkmaktadır.

Semalt Digital Services’in Kıdemli Satış Müdürü Ryan Johnson, aşağıda ayrıntılı olarak açıklandığı üzere video pazarlamasını yapma nedenlerini paylaşıyor.

1. Marka Geri Çağırımı’nı teşvik eder

Videolar oldukça görsel ve işitsel olma eğilimindedir. Sonuç olarak, kullanıcıların video içeriklerini metin tabanlı içeriğe kıyasla daha kolay hatırlamaları daha kolaydır. Bir müşteri, içeriğinizi hatırladığında markanızı da hatırlar ve sizin için daha fazla satışa yönlendirir. Müşteriler ayrıca zevk alan videolarını paylaşabilir ve bu da çevrimiçi erişiminizi artıracaktır.

2. Sitenizin SEO’yu Artırır

Semalt’ın pazarlama tecrübesi, kullanıcıları sayfanıza yönlendirerek kalitenin ve alakalı video içeriğinin sitenizin SEO’yu önemli ölçüde iyileştirebileceğini gösteriyor. Buna ek olarak, dönüşüm oranlarınızı da artırabilir, böylece tıklama oranlarınızı tümüyle artırabilirsiniz.

3. Tüm Aygıtlarda İyi Etkilidir

Günümüzde, dijital pazarlamanın itici gücü, duyarlı bir tasarımdır. Bir şirketin içeriği belirli bir tarayıcıda veya cihazda iyi performans göstermezse, onu çalıştıran işletme çok fazla trafik kaybedecek ve sonuç olarak tıklama oranlarını düşürmüştür. Neyse ki, video pazarlama içeriği, kullandığınız aygıta bakılmaksızın tüketime son derece uygundur.

4. Marka Mesajınızı güçlendirir

Çevrimiçi video pazarlama yöntemini kullanarak, markanızı yönlendiren mesajı geliştirmek ve şirketinizi itmek için büyük bir şansa sahipsiniz. Müşterilerinize, marka bilinci oluşturma ve tasarım gibi basit özelliklerle kim olduğunuzu ve içerik ve ses gibi daha karmaşık özelliklerle erişmelerini sağlayan ideal bir araçtır.

5. Video İçeriği Viral Kolayca Gidilebilir

Mobil videoları tüketen çoğu insan onları diğer insanlarla paylaşma eğilimindedir. Bu kota, diğer içerik türlerinin övünen orandan çok daha yüksek. Dahası, çoğu insan metin tabanlı bir yazıya kıyasla bir video yayınına girmeyi tercih eder. Bu nedenle, video içeriği, çevrimiçi erişimi artırmak amacıyla herhangi bir marka için çok güçlü bir araçtır.

Yoğun, erişilebilir ve etkileşimde kolay bilgi olan video içeriği oluşturarak, bir marka geniş bir izleyici geliştirebilir ve müşteri hatırlamasını iyileştirebilir. Ayrıca, duygusal satışları teşvik etmenin yanı sıra kitlenizi kişisel bir seviyede etkileme becerisine de sahiptir. Müşteriler yaptıkları seçimler konusunda harika hissetmek isterler ve video pazarlaması iyi yapılırsa bu hissi yaratmanın en iyi yollarından biridir.

Continue Reading
Advertisement

Trending